ESP8266 Wifi Önceliği

142 görüntülenmeEspressifandroid esp8266 ios wifi

ESP8266 Wifi Önceliği

Merhaba

NodeMCU ESP8266 ile bir proje yaptım.Onu erişim noktası olarak ayarladım.Telefonlar ile ona bağlanabiliyorum.Bir arayüz tasarladım.Wifi şifresini ve ssid adını değiştirebilmek için.Şimdi şöyle birşey yapmak istiyorum. Telefonda wifiyi açtığım zaman telefon öncelik olarak bu karta bağlansın ve eğer farklı bir wifiye bağlıysa o wifiden kopsun ve tekrar nodemcu wifisine bağlansın bu işlemi bu kart içinden yapabiliyor muyuz kartın böyle özellikleri var mı?

osmancanG Cevaplanan soru Mart 31, 2022
0

Merhaba Eren,

Wifi ve internet baglantilarinda karar clientindir yani herhangi bir sekilde bir erisim noktasi bir client’a legal bir sekilde kendisine baglanmasini saglayamaz. Ama clientta yani telefonunda indirebilecegin uygulamalar var. Wifi prioritizer uygulamalarina bakmani tavsiye ederim, bu uygulamalar ile ssidlere oncelik verdirebilirsin. Hatta gelen signal gucune gore bile baglandirabilirsin. Klavye ingilizce olmayan harfler icin kusura bakma :D.

osmancanG Yeni yorum gönderildi Nisan 7, 2022

Bunu nodemcu içerisinden yapmanın bir yolu yok yani doğru mudur?

Şimdi senin istediğine en yakın WPS(WİFİ Protected Setup) connection var. Bu bağlantıda hem nodemcu hem de telefon WPS baglantısı için onay vermeli. Nodemcu’da bunu bir button ile wps moduna girmesini sağlayabilirsin. Telefonda ise WPS’yi açmalasın. Ama bu bağlantı genelikle ilk bağlanmalarda kullanılıyor. Eğer ki telefon başka bir access pointe bağlıysa ve nodemcuya bağlanmasını istiyorsan bunu telefon üzerinden ayarlaman gerekiyor. Üzgünüm ki bütün bağlantılar clientın (burada telefon) isteği tarafından oluyor. (Ama dersen ben değişik bir konsept denemek istiyorum, man in the middle’a bir bakmanı tavsiye ederim. Belki bu konseptte isteğine yakın bir şey bulabilirsin. Kolay gelsin)

0